Головна > Новини > 15 корисних порад мандрівникам

Блог

15 корисних порад мандрівникам

Гуннар Гарфорс – молодий хлопець з Норвегії, який встиг відвідати 198 країн! Він зібрав колосальний досвід і ділиться ним з усіма бажаючими. Ми підібрали для вас найбільш цінні поради.

1. Складіть план пересування по місту / країні заздалегідь

Безумовно, таксі виручить Вас у великому і незнайомому місті. Але якщо Ви плануєте пересуватися багато і подивитися якомога більше пам’яток, то без громадського транспорту і піших прогулянок не обійтися. Завантажте офлайн карти на свій смартфон або обзаведіться паперової картою, в ній теж є певний шарм.

2. Запам’ятайте обмінний курс країни

Розуміти цінність грошей в іншій країні складно. Тому добре вивчіть обмінний курс, адже вам належить торгуватися на ринку, де розуміння “дорого” і “дешево” важливо як ніколи.

3. Переборіть джетлаг

Переліт на літаку нерідко пов’язаний зі зміною часового поясу. У народі це явище назвали джетлаг, коли організм не встигає пристосуватися і Ви в деякій мірі вибиті з колії. Щоб усунути ефект до мінімуму – постарайтеся не пити на борту літака кави, під час польоту краще поспати, а по прибуттю на місце призначення не лягайте спати до настання темряви.

4. Зберігайте гроші в різних місцях

Велику суму найкраще зберігати у внутрішній кишені, а дрібні кошти для повсякденних витрат (їжа, напої, транспорт) можна розташувати в іншому місці, більш доступному. Готуючись до виходу відкладайте потрібну суму заздалегідь. І ще один лайфхак наостанок: придбайте рюкзак із застібкою з боку спини, відкрити його, коли він надітий, практично неможливо. Дуже корисна річ в подорожах по жвавих вулицях.

5. Хмарне зберігання

Завантажте скан копії важливих документів у хмару: Google Drive, Dropbox, iCloud і так далі. Це допоможе в екстреній ситуації.

6. Переоцініть ставлення до путівників

Подорож по популярних пам’ятках – заняття не для всіх. Там дуже багато людей, досить високі ціни на їжу і сервіси. Останнім часом мандрівники вибирають альтернативні маршрути, щоб уникнути натовпів інших туристів. Якщо Ви ставитеся до такої категорії мандрівників, то путівник потрібно використовувати як карту місць, куди ходити не варто.

7. Додайте спонтанності

Найдивовижніші події відбуваються не за планом. Тому в поїздці залишайте місце для імпровізації. Це може бути новий маршрут, якого не було в початковому плані, відвідування заходу або нові знайомства.

8. Пробуйте місцеві страви

Що Ви знаєте про країну, якщо Ви не пробували місцеву кухню? Не бійтеся експериментів, нерідко в азіатських країнах пропонують комах або страви в гострому соусі. Ви ніколи не дізнаєтеся – сподобається це Вам чи ні, поки не спробуєте. 

9. Беріть в поїздку тільки найнеобхідніше

Якщо Ви плануєте активну подорож з новими відкриттями, то масивний багаж стане зайвим тягарем. Напевно можна вдвічі скоротити кількість одягу і насолодитися подорожжю без нічого.

10. Вихідні – відмінний час для подорожей

Якщо вам здається, що для подорожей потрібно обов’язково брати відпустку, то це не так. У робочому році 52 вікенда з яких ви напевно зможете викроїти час для відвідування нової країни. Двох днів поспіль часто досить, щоб познайомитися з колоритом нової країни.

11. Pocker Face – наше все

Чули коли-небудь термін “віктимна поведінка”? Він походить від англійського “victim” – жертва. Це розгубленість і переляк на обличчі людини. Такі риси дуже добре помічають зловмисники і розуміють, що перед ними легка здобич. У новому місці, як би Вам не було ніяково – зберігайте спокій зовні і всередині. Якраз той випадок, коли Pocker Face може реально допомогти залишитися непоміченим.

12. Платити за нічліг не обов’язково

Ви напевно чули про Couch Surfing. Це безкоштовний обмін ліжко-місцем. Вельми популярна штука серед туристів: ти пропонуєш свою кімнату іноземцям на час їх перебування в твоїй країні, а натомість можеш точно також ночувати десь за кордоном. Крім економії такий спосіб проживання допоможе ближче познайомитися з культурою і звичаями, аджеВи будете ночувати у корінного жителя, а кому як не йому знати про місцеві визначні пам’ятки?

13. Спілкуйтеся з місцевими жителями

Google карти дуже допомагають сучасному мандрівникові. Тепер нема чого вчити мову і розмовляти з місцевими жителями. Але по факту це дуже даремно. Чи не все ще потрапило в Google карти і багато чого цікавого Ви як і раніше можете дізнатися тільки в результаті особистого спілкування.

14. Торгуйтеся на ринку

В Азії та на Близькому Сході продавці не ставлять цінники на товари. Це означає, що остаточна ціна буде відома тільки після торгів. Більш того, продавці можуть образитися, якщо Ви захочете щось купити без торгу.

15. Не забувайте посміхатися в подорожі

Традиції і культура в різних країнах дуже сильно відрізняються, але є універсальний інструмент – посмішка. Вона допоможе знайти спільну мову в більшості ситуацій, та й знатно піднімає настрій.

Схожі новини

Читати далі
13 Березня 2018
8 корисних гаджетів для подорожі
Сучасного туриста складно уявити без корисного гаджета, який би суттєво допомагав в дальній поїздці....
Читати далі
13 Березня 2018
Прикордонні переходи з України в Уг...
Список прикордонних пунктів пропуску Україна - країни ЄС. Пункти пропуску Україна - Угорщина:
Читати далі
13 Березня 2018
Адреси посольств України в європейс...
Перед поїздкою в іншу країну необхідно скласти чек лист мандрівника і заздалегідь підготуватися. Одн...
Читати далі
13 Березня 2018
Як підготуватися до поїздки?
Щоб отримати максимум задоволення від подорожі, до неї потрібно заздалегідь підготуватися. У цій ста...